• Ostrzeżenie

  Ostrzeżenie

  Szanowni Państwo,

  Informujemy o pojawieniu się nowego rodzaju zagrożeń dla klientów bankowości elektronicznej. Podkreślamy, że zagrożenia te dotyczą bezpośrednio klientów, a nie systemów bankowych.

  W wyniku ich działania infekowany jest komputer użytkownika, a następnie w przypadku wklejenia numeru rachunku bankowego skopiowanego wcześniej do Schowka - następuje zdalna podmiana numeru. Zwracamy się z prośbą o weryfikację czy widoczny na ekranie numer rachunku bankowego jest tym samym numerem, który został skopiowany do Schowka.

  Kolejnym zagrożeniem, które dotyczy w zasadzie wszystkich użytkowników programów pocztowych, są sfałszowane maile, podszywające się pod różne przedsiębiorstwa. Adres e-mail nadawcy wskazuje na to, że wiadomość wysłał bank lub usługodawca (np. telefonii komórkowej, energii elektrycznej, serwisu aukcyjnego itd.). Do wiadomości załączony jest spakowany (skompresowany) plik z rozszerzeniem ZIP, którego otwarcie powoduje instalację złośliwego oprogramowania na komputerze. Prosimy o nieotwieranie załącznika i natychmiastowe kasowanie takich wiadomości. Najnowszym zagrożeniem, jakie zostało zidentyfikowane jest podatność polegająca na możliwości przechwycenia przez atakującego komunikacji pomiędzy komputerem użytkownika i serwerem (tzw. atak Man in the Middle). Podatność ta, nazwana POODLE umożliwia atakującemu przechwycenie informacji związanych z procesem identyfikacji i uwierzytelniania użytkownika portalu społecznościowego, poczty elektronicznej lub serwisu bankowości elektronicznej. W celu wyeliminowania podatności na komputerach klienta należy zmodyfikować ustawienia przeglądarki (wyłączenie używania SSL v2.0 i v3.0) lub korzystanie z przeglądarek internetowych wspierających bezpieczny protokół TLS. Polecamy również zapoznanie się z poradnikiem bezpieczeństwa bankowości internetowej znajdującym się na stronie Związku Banków Polskich.  

  Centrala Banku - Sekretariat

  ul. Rzepnikowskiego 2
  14-260 Lubawa

  Telefon - (+48) 89 645 21 99
  Fax - (+48) 89 644 92 42
  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny otwarcia pn-pt: 8:00–16:00

  NIP: 744-000-30-70
  REGON: 000503907
  KRS: 0000093288
  Kod SWIFT Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.: POLUPLPR

  Zastrzeżenie karty: telefonicznie pod numerem telefonu (+48) 828 828 828 – czynne całą dobę

  W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia nieprawidłowego funkcjonowania Systemu Bankowości Internetowej mogą Państwo zgłosić ten fakt w placówkach Banku lub drogą elektroniczną na kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Punkt Obsługi Klienta w Lubawie

  ul. Rynek 1, 
  14-260 Lubawa

  tel. (+48) 89 645 27 58

  godziny otwarcia pn-pt: 8:45 – 16:30

  Znajdziesz nas też tutaj